3. ZÁPIS - Lektvaroví profíci

ČTVRTEK

Ráno jsme měly volno, tak jsme si s Wennys řekly, že zkusíme udělat ten silvestrovský punč

Ehm jo... několik měsíců po silvestru... ale to nevadí! Vzaly jsme si pytlíček, který jsme dostaly z dárku o vánocích a šly jsme do učebny, kde je lektvarový klub.

Lektvary mě opravdu baví... ale né že bych v nich byla zrovna expert. No dobře, možná v nich nejsem ani dobrá. 

Nedostala jsem se ani ke třetímu kroku a můj punč vypadal.. jako by ho už někdo vypil. Snad se nám to povede příště no.

 

PÁTEK

Dnes nás ještě dvouhodinovka lektvarů čekala, a celkem jsme se na ní těšily, protože při lektvarech většinou dostaneme za hotové lektvary body. 

Nojo, na to jsem zapoměla. Je u nás na koleji taková soutěž. Kdo nasbírá do konce roku nejvíce bodů, ten si může vybrat z několika sad. Ale museli by jsme vyhrát. Celkem se mi zamlouvá ta sada pro spisovatele, jelikož mě vždy bavilo psaní. Třeba bych mohla být spisovatelkou, až dostuduji, kdo ví. 

Wennys byla zase pryč a já si ráno povídala s El a s Jamesem ve spolce (James už nasbíral 9 bodů!), když v tom se ozval rozhlas. Prý jde od ošetřovny kouř. Šli jsme se tam podívat, ale prváky nepustili, takže tam zůstal James a já s El jsme šly na astronomii. Tam se k nám připojila Wennys. Na astronomii to bylo fak hrozný. Někdo řekl Aquarinovi, že prý se říká, že je pro Nebelvír jediná hrozba Havraspár. Heh.. kde to mohl slyšet že? Každopádně se zeptal jakou planetu máme dnes probírat. Když jsem se přihlásila, řekl: "A někdo jiný než z nebelvíru?" ...  

Zaskočily jsme si na oběd a pak nás čekala ta očekávaná dvouhodinovka lektvarů. Dělali jsme teplolaď. Na první dva pokusy se mi to zase nepovedlo a na třetí jsem ho uvařila na N, takže jsem dostala dva body. 

Po teplolaďi jsme měly uvařit bezesný spánek, ale zase to skončilo hrozně. Po hodině jsme ještě šly do lektvarového klubu, aby jsme si to znova vyzkoušely.

No.. skončilo to asi takhle: Wennys řekla, že si myslí že ze závěrečných zkoušek dostane M. 

Já si nemyslím že dostanu M.. já dostanu T, protože se k těm zkouškám samou hanbou ani nedostanu, haha....jó na tomhle budu muset zapracovat. 

SOBOTA

Dneska to byl skvělý den.
U snídaně jsme potkaly Harweyho a dlouho jsme si povídali. Pak se k nám připojil Mike. Už jsme ho neviděly měsíc, protože byl až do teď na ošetřovně.
To on a ještě jeden kluk zapálili ty dveře od ošetřovny... Čím dál víc si začínám myslet o Mikovi že je divnej. V kotli, kde jsme ho s Wen potkaly, byl fajn, ale teď...
Radši jsme šly na kolej a potom jsme se setkali s Harweyem u knihovny. Bloudili jsme po hradě a skončili jsme u kuchyně. Hehe, kde je jídlo tam jsem já.
Tam jsme potkaly kluka ze zmijozelu. Seděla jsem s ním u stolu na silvestra, ale za boha si nemohu vzpomenout jak se jmenoval. Kedrey? něco takovýho. Byl celkem fajn, ale nebelvírem zřejmě opovrhuje. No co, jeho smůla, v nebelvíru je spousta skvělých lidí!
Večer jsme se vrátily na kolej a tam jsme potkaly Marry a Fi. Dlouho jsme si povídaly, a potom si šly Fi a Wennys lehnout. Zůstala jsem tam s Marry a povídaly jsme si dlouho do noci. Myslím, že jsme šly spát až v jednu. Dozvěděla jsem se díky Marry spoustu věcí! A taky jsem zjistila že je to moc úžasná holka! Řekla bych, že přesto, jak nosí jenom černé oblečení, má tu nejbarevnější duši ze všech lidí co znám! Obdivuji ji, jak dokáže zůstat po všech věcech silná a fungovat jako normální člověk! Řekla mi strašně moc nových věcí a rad. Byl to super večer.
*namalovaný nápis Marry jede*
 
 

Komentáře

Večer

Taky jsem si ten večer nesmírně užila :) Nevím teda, jestli je Marryiná duše barevná, jestli je po všech těch věcech silná a jestli funguje jako normální člověk :D
Ale každopádně... Moc pěknej zápis :)

Re: Večer

Každopádně jak já tak Katie si myslíme, že je Marry úžasnej člověk!:D:)
A děkuju:)

Lektvary

Jak vidím, um lektvarů se pořád moc nelepší :D to abych zase začala prváky doučovat O:)

Re: Lektvary

Myslím, že to by se nám všem mooc hodilo :D:)

Astronomie

Astronomii mi raději nepřipomínej, jsem na něj tak naštvaná

Přidat nový příspěvek

*vidíš jednoduchý, černě obalený deník nadepsaný: Katie Vayne, Nebelvír.*

*Na zadní straně je od mladší sestřičky vidět obrys jednorožce*