4. ZÁPIS - Srážka s blbcem, Lektvary, Kniha?

A je tu zase ta chvíle, kdy otvírám tvoje stránky, abych se s tebou podělila o to, co se za poslední chvíli stalo.

Tak za prvé, vezmu to od rána. Po snídani jsem chtěla jít na kolej. Jenže...

Na schodech jsem potkala toho zmijozelskýho kluka, jak jsme nedávno potkali u kuchyně. Myslela jsem že v klidu odejdu, jenže se na mě divně díval tak jsem se radši zastavila. Najednou začal mlet o tom, jak byl Godric Nebelvír slabej, jestli jsem hrdá na svoji kolej a jak byl Salazar Zmijozel nejlepší. Co má pořád proti?! Pak začal mluvit o čistý krvi a další tyhle blbosti... A to jsem si myslela že je fajn.. do tý doby než nepromluvil. 

Nehledě na to, že se ptal, jak jsem na tom. Řekla jsem mu, že je můj táta má čistou krev a moje máma je mudla. Začal o tom, jak si mohl můj táta vzít mudlovskou holku, a že bych se na to měla dívat stejně, kvůli otcově straně. To mě dorazilo. 

Nejen, že se chvástá Salazarem, ale bude urážet mojí mámu? Moje máma je ta nejúžasnější a nejstarostlivější osoba na světe. No, a jak se já dívám na celou tuhle věc s krví? Asi, tak jak mi jednou řekl můj táta, když jsem se ho ptala jako malá, proč si vzal mámu.

"Někdy i ta nejlepší jablka mohou být zkažená, takže nevybírej podle toho, z jakého stromu jsou," řekl tehdy.

Konečně jsem se vypařila a měli jsme hodinu létání. Poprvé jsme měli praxi! Sice už jsem na koštěti seděla, když jsem se zkoušela přihlásit do famfrpálového týmu na začátku roku. 

Dělali jsme slalom a musím říct, že mě to moc bavilo. A na rozdíl od lektvarů, tohle mi i celkem šlo, shodila jsem jenom DVA kužely. 

Pak jsem si řekla, že dnes nepůjdu do KSaS, ale že vyzkouším ještě jednou ty lektvary. Tak jsme s Wennys vzaly naše kuchtící balíčky, a zamířily do lektvarového klubu. Tam byla Marry a jeden kluk ze zmijozelu, ale ten pak odešel. Zmijozel se mi začíná trochu znechucovat díky dnešnímu ránu. Ovšem Peter je super! Jo a taky mi řekl, že ten kluk se jmenoval Kendrick. No, byla jsem blízko.

První dva pokusy o bezesný spánek opět dopadly hrozně. Ale! Pak k nám přišla  Marry a řekla, že nám může pomoct. No a proč to nezkusit že?

A musím říct, že nám Marry hrozně pomohla. Poradila nám ohledně pár věcí, a já bezesný spánek konečně uvařila! Je ÚŽASNÁ! Jó a založili jsme nové náboženství, Marrysmus. To jsme toho stihly co? *smějící se panáček*

A poslední věc. Už pár dní nosím v hlavě takový návrh. No, je to spíše scénář. Jednou jsem se při hodině nudila a tak jsem si jen tak psala do sešitu a ten nápad mě chytnul. Rozhodla jsem se, že si napíšu takový krátký příběh. A taky mě napadlo, že bych do něj rovnou mohla zakomponovat lidi ze školy a pak jim to dát na vánoce jako dárek, jestli to stihnu. Už mám dokonce dvě kapitoly. Nevím, jestli to bude všech šálek čaje, protože je to trochu krvavější, ale snad se jim to bude líbit! 

No, čeká mě dnes dvouhodinovka přeměňování, takže už to raději ukončím. I tak už to píšu celkem dlouho. 

Komentáře

Re: :)

Děkuju Alice, nápodobně !:)

.

Co jiného dodat než jen.. Super! :) A ten citát s jablkama je boží :)

Re: .

Moc děkuju! ^^ Jojo, ten citát zbožňuju <3

Přidat nový příspěvek

*vidíš jednoduchý, černě obalený deník nadepsaný: Katie Vayne, Nebelvír.*

*Na zadní straně je od mladší sestřičky vidět obrys jednorožce*