Katie Vayne se narodila  27.5.1988 (nyní je jí 14 let) a s rodiči a dvěma mladšími sestrami bydlí v rodinném domě v Tutshillu. Její máma je mudla a táta je z kouzelnické rodiny. Při slavnostním zařazení jí klobouk poslal do Nebelvíru, za což je strašně ráda, protože tady potkala spoustu skvělých lidí. Na pokoj se dostala s její nejlepší kamarádkou Wennys Lowe. 

Má hustší a vlnité, hnědé dlouhé vlasy, které často nosí volně rozpuštěné. Její oči jsou světlounce modré a lemují je husté řasy. Má plné rty, které jsou často stočené do přátelského úsměvu. Obličej dozdobuje menší nosík.

Je trochu menšího vzrůstu (nyní 162 cm), ale žádný prcek to taky není. Má chraplavý hlas, který zní trochu sladce. 

 

POVAHA

 Katie je přátelská, ale často bývá ráda sama. I přesto že je optimistická, ji dokážou věci rychle a lehce rozhodit. Je perfekcionistka a ve všem má ráda pořádek. Také se ráda učí. Katie trpí arachnofobií (štítí se pavouků). Je také hodně pomstychtivá, ale málokdy převádí myšlenky v činy. Působí jako křehká květinka, ale zase tak křehká není. Ne často se do někoho zakoukává. Má slabost pro pánské voňavky, jako malá vždy nosila tátovy košile, protože jí moc voňely. Na ostatních si vždy všimne nejdříve očí a úsměvu. 

 Na svůj věk je vyspělá a zdvořilá. Ráda se zapojuje do společenských akcí a ještě raději navazuje přátelství s novými lidmi. Na první pohled se může zdát jako až moc důvěřivá, ale ve skutečnosti si dobře vybírá lidi, které pouští do své blízkosti. Ostatním může připadat jako obyčejná dívka, ale když jí lépe poznají tak uvidí, že má velmi barevnou osobnost. Snaží se udržovat lidi ve svém okolí šťastné, i když je to někdy na její úkor. Dokáže odpustit mnoho věcí, ale jediná, která mezi ně nepatří je zrada. Když jí jakýkoliv člověk zradí, v jejích očích už nikdy nebude viděn tak, jako předtím.

Může se ovšem objevit i den, kdy prostě nemá náladu se s někým bavit a je protivná, ovšem často se to nestává.

 

ZÁLIBY

Mezi záliby Katie patří učení a procvičování kouzel. To ovšem nejsou všechny její záliby. Moc ráda čte a ještě radši píše vlastní příběhy. Když ještě nevěděla, že je čarodějkou, chtěla být spisovatelkou a tato vize ji rozhodně neopustila. Také ráda chodí ven a potuluje se s přáteli po chodbách i po přírodě. Zbožňuje cestování s rodiči a různé další výlety. Moc jí baví lektvary. 
Přes léto ji člověk většinou najde rybařit s přáteli, aby se zabavila, nebo i samotnou, aby si jen vyčistila mysl.
 
 
 

OBLÍBENÉ A MÉNĚ OBLÍBENÉ VĚCI

Oblíbené věci jsou snad všechny kromě těch neoblíbených. *směje se* Hrozně miluje voňavé svíčky! Dále mezi ně však patří mudlovské filmy, květiny, kouzla, překvápka, tajné věci, koláče (ale jen ovocné) a melouny a všechno ostatní ovoce. Má moc ráda zvířata.
Za to na druhou stranu Katie přímo nenávidí jehly a pavouky. A celkově nemá ráda hmyz a špínu (to je asi spjato s tím, že potřebuje mít všechno perfektní, viděli jste někdy její truhlu? *směje se*)

*vidíš jednoduchý, černě obalený deník nadepsaný: Katie Vayne, Nebelvír.*

*Na zadní straně je od mladší sestřičky vidět obrys jednorožce*